TRAFİK KAZASI SONRASI SİGORTADAN PARA ALMA

Trafik kazası sonrası haklarınız nelerdir ?

Trafik kazası sonrası ne yapmanız gerekir ?

Trafik sigortasından nasıl para alabilirim ?

Trafik kazası davasını nasıl açabilirim ?

Trafik Ceza davası , kan parası tazminat davası Nedir ?

Yukarıdakilere benzer bir çok soru trafik kazası geçiren mağdurların veya hayatını kaybeden kişinin geride kalan yakınlarının sorduğu sorulardır. Bu sorular bir kısmını Ana sayfamızdaki diğer başlıklar altında cevaplanmıştır. Ancak trafik kazası geçiren kişi veya yakınını kaybeden kişileri bilgisiz olmalarından kaynaklanan büyük hak kayıpları yaşandığı için bazı hususları herkesin anlayabileceği şekilde açıklamak gerekir.

Trafik kazası geçirenler elbette sigortadan para (tazminat ) alabilir. Bunun için kusurlu araca ait trafik sigortasına karşı dava açılabilir. Sigorta şirketleri genellikle dava açtırmadan ödemeyi isterler. Ancak sigorta şirketlerinin yaptıkları hesaplarlar genellikle mahkeme sonunda alacakları miktardan düşük olmaktadır. Bu ise mağdur olan kişilerin farkında olmadan gerçekte alacakları paradan çok daha azını almalarına ve rıza göstermelerine neden olmaktadır. Hatta sigorta şirketleri böylesi durumlarda bir an önce ödeme yapmak istemektedirler. Çünkü imzalanan ibranameler veya ödenen paralar gelecekte dava açılmasını genellikle önlemektedir.

Unutulmamalıdır ki, hakkınızı eksik ve acele almak yerine tam ve yine aynı sürede dava yoluyla almak çok daha faydalıdır. Yeni yasalarla, trafik kazalarındaki yargılama süreci hızlanmıştır. Bu bakımdan sigortadan para almak yerine dava yoluyla hakkınızı tam olarak almanızda büyük fayda bulunmaktadır. Meydana gelen trafik kazasından sonra; sigorta şirketinden para – tazminat almadan önce mutlaka konu hakkında avukat yardımı alınız. Bu menfaatiniz ve geleceğiniz açısından son derece önemlidir. Aksi halde büyük hak kayıplarına yol açabilir. Zira bilmediğiniz zaman, başkalarının size söylediklerini doğru kabul etmek zorunda kalırsınız. O yüzden konunun uzmanlarından bilgi almanın her zaman faydası vardır.